CONTACT RADIO VALA RINORE

popup contact form joomla
Contact Radio
Thursday, 08 December 2016
LISTEN LIVE ON: android 2017 Android arrow landing   iphone  iOS arrow landing 

forever young 2016 final

Genci e Lyrical Son bashkohen për “A tmerr malli”

Music News
on 07 December 2016
Genci e Lyrical Son bashkohen për “A tmerr malli”

Këngëtari i njohur kosovar Genc Prelvukaj ka njoftuar se shumë shpejt do të...

  • image

Balotelli “përvishet” për PSG-n Balotelli “përvishet” për PS...

07 December 2016
Balotelli “përvishet” për PSG-n Balotelli “përvishet” për PSG-n

  Sulmuesi i Nice, Mario Balotelli, e ka deklaruar veten të gatshëm për sfidën e vlefshme për kreun në Ligue 1 me kampionët e Francës, Paris Saint-Germain.

Graniti mposht gjithmonë Taulantin

07 December 2016
Graniti mposht gjithmonë Taulantin

Mbrëmë ishte hera e tretë që vëllezërit Xhaka ndeshen kundër njëri tjetrit dhe sërish ka triumfuar Graniti.

Kaq euro i kushton Barcës një autograf i Neymarit

06 December 2016
Kaq euro i kushton Barcës një autograf i Neymarit

Football Leaks po vazhdon të trondit opinionin futbolldashës me publikimet rre kontratave të lojtarëve.Pasi zbuloi kontratat e shumë prej futbollistëve botëror duke përfshirë të ...

Ditë e veçantë për John Terryn (Foto)

06 December 2016
Ditë e veçantë për John Terryn (Foto)

Mbrojtësi anglez, John Terry që 15-vite është kapiten i Bluve të Londrës.

Android Market final

Angelina Jolie pretendon funksion të lartë në KB

Angelina Jolie pretendon funksion të lartë në KB

07 December 2016

Aktorja hollivudiane, Angelina Jolie duket se ka vendosur ta harrojë të kaluarën me ish- partnetin...

Votoni Era Istrefin për çmimin e publikut në EBBA Awards

Votoni Era Istrefin për çmimin e publikut në EBBA Awards

07 December 2016

Era Istrefi nuk di të ndalet, sukseset e saj po rrjedhin si ‘vaji’.

Madonna ndihet e tradhëtuar

Madonna ndihet e tradhëtuar

07 December 2016

Ylli i muzikës Pop, Madonna ka besuar që në zgjedhjet presidenciale në SHBA do të...

Pse e do Amsterdamin Justin Bieber?

Pse e do Amsterdamin Justin Bieber?

07 December 2016

Me sa duket këngëtari i ri Justin Bieber e ka gjetur vendin ku i rrihet...

Kë po e fajëson burri i “Brendes”?

Kë po e fajëson burri i “Brendes”?

07 December 2016

Aktorja Shannen Doherty po vazhdon të përballet me sëmundjen e kancerit. E njohur si Brenda...

Çka i tha gruaja e Princ Çarls – Lady Gages?

Çka i tha gruaja e Princ Çarls – Lady Gages?

07 December 2016

Princi Çarls i Britanisë dhe gruaja e tij Camilla ishin të martën në mbrëmje të...

“The Voice” për herë të parë më dy femra në juri (Foto)

“The Voice” për herë të parë më dy femra...

20 September 2016

Këngëtaret e njohura Miley Cyrus dhe Alicia Keys janë përzgjedhur për të qenë pjesë e...

Rihanna e shfaq linjën e veshjeve në Paris

Rihanna e shfaq linjën e veshjeve në Paris

21 September 2016

Rihanna vjen me vijën e saj të veshjeve në bashkëpunim me markë sportive Puma.

Kim sërish i vjedhë vëmendjen burrit të saj Kanye West (Foto)

Kim sërish i vjedhë vëmendjen burrit të saj Kanye...

17 September 2016

Kanye West mbrëmë ka mbajtur koncert në Miami.

Justin Bieber: Autogramet dhe fotografitë me fansat më bëjnë të ndihem si një kafshë në kopsht zoologjik(Foto)

Justin Bieber: Autogramet dhe fotografitë me fansat më bëjnë...

16 September 2016

Justin Bieber është në këngëtarë shumë i famshëm nëpër krejt botën. Në çdo vend ku...

Jennifer Aniston i gëzohet ndarjes Brad Pitt dhe Angelina Jolie

Jennifer Aniston i gëzohet ndarjes Brad Pitt dhe Angelina...

21 September 2016

Para 11 vitesh Brad Pitt ka qenë i martuar me aktoren e njohur Jennifer Aniston.

George Clooney pikëllohet për Brad Pitt dhe Angelina Jolie

George Clooney pikëllohet për Brad Pitt dhe Angelina Jolie

21 September 2016

George Clooney është i pikëlluar nga ndarja e aktorit Brad Pitt dhe aktores Angelina Jolie.

Genci e Lyrical Son bashkohen për “A tmerr malli”

Genci e Lyrical Son bashkohen për “A tmerr malli”

07 December 2016

Këngëtari i njohur kosovar Genc Prelvukaj ka njoftuar se shumë shpejt do të vijë me...

Ghetto Geasy paralajmëron këngën “Berlusconi”

Ghetto Geasy paralajmëron këngën “Berlusconi”

07 December 2016

Reperi Ghetto Geasy ka paralajmëruar lansimin e këngës së tij më të re.

Gresa Behluli publikon këngën e re 'Jena na'

Gresa Behluli publikon këngën e re 'Jena na'

06 December 2016

Këngëtarja e njohur, Gresa Behluli ka publikuar këngën e re të titulluar ‘Jena na’, këngë...

McKresha me këngë të re

McKresha me këngë të re

06 December 2016

Mc Kresha ka paralajmëruar se shumë shpejt do të vij me projekt të ri muzikor.

Dua Lipa publikon klipin e këngës “Be The One” (Video)

Dua Lipa publikon klipin e këngës “Be The One”...

06 December 2016

Këngëtarja nga Kosova, Dua Lipa tashmë ka publikuar videoklipin e këngës "Be The One".

Kristen Stewart në klipin e Rolling Stones

Kristen Stewart në klipin e Rolling Stones

05 December 2016

Grupi legjendar, “The Rolling Stones”, e ka publikuar albumin e shumëpritur “Blue & Lonesome” dhe...

radio products per web

Samsung fiton ndaj Apple, nuk duhet t’ia paguajë gjobën e 400 milionë dollarëve

Samsung fiton ndaj Apple, nuk duhet t’ia paguajë gjo...

07 December 2016

Një Gjykata e Lartë me vendim unanim të martën hodhi poshtë kërkesën për pothuajse 400 milionë...

Samsung fiton ndaj Apple, nuk duhet t’ia paguajë gjobën e 400 milionë dollarëve

Samsung fiton ndaj Apple, nuk duhet t’ia paguajë gjo...

07 December 2016

  Një Gjykata e Lartë me vendim unanim të martën hodhi poshtë kërkesën për pothuajse 400 mili...

Huawei prezanton sot një telefon të ri koncept nën markën Honor

Huawei prezanton sot një telefon të ri koncept nën m...

07 December 2016

Nuk janë lajme të reja se Huawei është pranë prezantimit të një telefon koncept. Çfarë është e...

Lenovo prezanton Phab 2 më 6 dhjetor

Lenovo prezanton Phab 2 më 6 dhjetor

06 December 2016

Modeli më i lirë i familjes Lenovo Phab2, fableti Phab 2, do të lansohet në Indi gjatë javës t...

Donat Qosja

Donat Qosja

Donat Qosja u lind më 8 gusht 1974 në Prishtinë, eshte djali i Isa Qosja.