Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +381(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       
 Listen on your:  android 2017 Android  iphone  iOS  

Marc Anthony

Friday, 11 August 2017 13:38

marc anthony press 2013 650

Marc Anthony është një këngëtar amerikan shumë i njohur. Ai ka lindur më 16 shtator të vitit 1968 në New York, është i shquar për këngët e tij latine, salsa dhe balada.

Marco Antonio Muñiz i njohur si Marc Anthony, është këngëtar, shkrues këngësh, aktor amerikan me origjinë portorikane.

 

Ai është i bir i Guillermina, një shtëpiake, dhe Felipe Muñiz, një muzikant dhe punëtor menze në spital.

 

Ai pati një vajzë në vitin 1994 te quajtur Arianna, me të dashurën e tij police Debbie Rosado. Anthony u martua pastaj me Miss Universe Dayanara Torres më 9 maj të vitit 2000 dhe pati dy djem: Cristian Anthony Muñiz dhe Ryan Anthony Muñiz. Cifti u ndanë në vitin 2002.

 

Më pas kengetari i famshëm u martua më 5 qershor të viti 2004 me Jennifer Lopez me të cilën ka dy binjak. Martesa e tyre bëri bujë të jashtëzakonshme në mediat boterore.

 

Kengetari ka pasur edhe disa lidhje me modele.

 

Ai, është një artist tejet i angazhuar kudo ne botë dhe muzika e tij dëgjohet shumë.

 

Leave a comment