Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +381(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       

konkurs per arkitekt 20173

 Listen on your:  android 2017 Android  iphone  iOS  

Dalin nominimet për American Music Awards

Thursday, 12 October 2017 16:00

fb image new

Disa nga nominimet për ceremonin “American Music Awards” për këtë vit janë lansuar.

Për çmimin “Artisti i Vitit” të nominua janë Brunos Mars, The Chainsmokers, Drake , Kendrick Lamar dhe Ed Sheeran.

 

Ndërsa për çmimin “Albumi më i mirë Pop/Rock” të nominuar janë Bruno Mars me albumin “24 Magic”, Drake me albumin “More Life “ dhe albumi “Starboy” nga The Weeknd.

 

Ndërsa për ¬çmimin për “Kënga Më e Mira” të nominuar janë Luis Fonsi me Daddy Yanke dhe Justin Bieber me këngën “Despacito”, Ed Sheeran me këngën “Shape of You” dhe kënga “Closer” nga Chainsmokers dhe Halsey.

 

Gjatë ditës do të vijnë edhe nominimet tjera. “American Music Awards” do të mbahet me 19 nëntor./radiovalarinore/

 

Leave a comment