Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       
 Listen on your:  android 2017 Android  iphone  iOS  

Arsenali gjen zëvendësuesin e Sanchezit

Monday, 13 November 2017 10:03

auto 2017 11 05T161028Z 847431965 RC1695E198C0 RTRMADP 3 SOCCER ENGLAND MCI ARS1510563468

Arsenali duket se ka gjetur zëvendësimin e Alexis Sanchez, dhe ai është Wilfried Zaha.

Sanchez do të largohet nga “Emirates” në janar ose në verë si transfer i lirë, dhe Arsene Wenger dëshiron ta sjellë në skuadër ish-lojtarin e Manchester United-it.

 

25 vjeçari është lojtari kryesor i Crystal Palace, dhe me skuadrën që po lufton për mbijetesë, është e vështirë që ata të lejojnë largimin e tij në janar.

 

Nuk ka shumë kohë që Zaha ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare me “Shqiponjat”, megjithatë Arsenali është i sigurtë se mund ta transferojë atë.

 

“Topçinjtë” janë duke përgatitur një ofertë prej 35 milionë funtave për përfaqësuesin e Bregut të Fildishtë, ofertë kjo që është vështirë e refuzueshme nga skuadra angleze.

 

 

Leave a comment