Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       
 Listen on your:  android 2017 Android  iphone  iOS  

Karl Lagerfeld e quan "Merkel" gabim të madh politik

Tuesday, 14 November 2017 12:14

66acdd0c c90f 11e7 b17c 03abbe4e9b2c

Karl Lagerfeld ka bërë disa deklarata për politikën e refugjatëve të qeverisë gjermane. Stilisti i modës ishte mysafir në televizionin francez “Salut Les Terriens” dhe dha opinionin e tij të pazbuluar mbi vendimin e kancelares Angela Merkel për të hapur kufijtë për refugjatët sirianë.

"Ju nuk mund të vrasin miliona hebrenj, për të kapur miliona armiq të tyre. Merkel tashmë ka lejuar miliona emigrantë, të cilët janë të integruar mirë, të cilët punojnë dhe punojnë mirë. Ajo nuk kishte arsye të lejonte shumë më tepër, vetëm për të hequr imazhin e saj si një njerkë e keqe, që ajo e kishte vuajtur pas krizës greke", tha Lagerfeld, i cili shtoj se Merkel ka bërë një gabim të madh me politikën e saj.

 

Dizajneri i famshëm i modës është gjerman, por ka jetuar në Francë për vite me rradhë dhe opinionet e tij zakonisht merren parasysh. /radiovalarinore/

 

 

Leave a comment