Print this page

Mësohet çmimi i Huawei Nova 2S

Tuesday, 05 December 2017 10:26

auto gsmarena 0021512461308

Huawei Nova 2S nuk është larg, lansimi i tij do të bëhet më 7 dhjetor por detajet e reja për të po shfaqen pothuajse çdo ditë.

Informacioni më i fundit tregon çmimin Huawei Nova 2S në version me 4GB/64 GB do të kushtojë rreth 330 euro, ndërsa versioni me 6GB/128GB rreth 380 euro.

 

 

Gjithashtu, janë publikuar edhe disa fotografi të cilat zbulojnë edhe ngjyrat e kësaj pajisjeje: të zezë, të bardhë dhe të kaltër. Spekulohet se në dispozicion do të jetë edhe me ngjyrë të kuqe dhe rozë.

 

 

Huawei Nova 2S do të ketë dy kamera në pjesën e pasme 16 + 20 megapikselë dhe dy në pjesën e përparme 20 + 2 megapikselë, baterinë prej 3,340 mAh, 4 ose 6 GB RAM memorie, procesorin Kirin 960 si dhe ekran 6-inç me raport prej 18:9.