Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       
 Listen on your:  android 2017 Android  iphone  iOS  

Soda e bukës dhe përfitimet shëndetësore të saj

Tuesday, 05 December 2017 11:04

baking soda arm hammer

Një ndër përbërësit më të nënvlerësuar dhe që njerëzit mendojnë se përdorimi i saj i vetëm është në kuzhinë është soda e bukës.

Soda është një ilaç shumë i fuqishëm natyrorë që trajton dhe parandalon shumë shqetësime, përmban fosfat monocalcium dhe bikarbonat natriumi elementë të cilët ndihmojnë në :

 

Lehtësimin e urthit

 

Kur acidi i stomakut ju ngjitet deri në ezofag shkakton djegie të stomakut. Kjo gjendje mund të trajtohet duke pirë ujë me sodë buke.

 

Neutralizon pH e organizmit

 

Konsumimi i ½ lugë sodë buke përzier me 1 gotë me ujë do të rivendosë ekuilibrin e pH në trupin tuaj.

 

Trajton gurët në veshka.

 

Përmirëson performancën fizike.

 

Konsumi i rregullt i sodës së bukës do të shpërbëjë gurët në veshka.

 

Sode është tepër alkaline, që do të thotë se ul nivelet e acidit laktik i cili kontrakton muskujt tuaj.

 

Soda është një metodë efektive për të parandaluar grumbullimin e acidit.

 

 

Leave a comment