Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       
 Listen on your:  android 2017 Android  iphone  iOS  

Del në shitje Honor 7X

Wednesday, 06 December 2017 10:48

Honor 7X il prezzo ne decreterà il successo o il fallimento 640x342

Telefoni Honor 7X ishte prezantuar në Kinë gjatë muajit tetor, por tani pajisja ka dalë në shitje për të gjitha tregjet botërore.


Pajisja vjen me ekran 5.9-inç FHD me rezolucion 2160x1080 pixels. Telefoni është i fuqizuar me procesorin Kirin 659.

 


Honor 7X ka 3 gigabajt RAM memorie dhe 32 gigabajt memorie të brendshme ose opsioni tjetër me 4 GB RAM dhe 64 GB memorie të brendshme. Memoria mund të shtohet përmes microSD.

 


Telefoni ka dy kamera kryesore. Njëra është 16 megapixel dhe tjera 2. Kamera ballore për “Selfie” është 8 MP.
Honor 7X, i cili vjen me sistemin operativ Android Nougat, do të kushtojë 199 dollarë.

 

 

 

Leave a comment