Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       
 Listen on your:  android 2017 Android  iphone  iOS  

One Dance u shkrua kur Drake ishte adoleshent!

Wednesday, 06 December 2017 15:31

nintchdbpict000371246978

Kënga One Dance nga reperi Drake ishte një hit i vërtetë vitin e kaluar dhe tani është zbuluar se kjo këngë në fakt është shkruar nga reperi kur ai ishte adoleshent.


Për këtë këngë ka folur producenti i cili e ka shkruar për herë të parë këngën, Maximilian White.


“E kam shkruar versionin origjinal kur Drake ishte adoleshent. Nuk e kemi ditur se do të bëhet aq e njohur” tha White për The Sun.


Reperi kanadez bëri remiksin e “One Dance” në vitin 2016, ku kënga arrite të shkarkohet mbi një miliard herë në gjithë botën.


Kënga gjithashtu ishte e para që u shkarkua mbi një miliard herë në Spotify. /radiovalarinore/

 

 

Leave a comment