Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       
 Listen on your:  android 2017 Android  iphone  iOS  

Lista e këngëtarëve më të paguar të vitit 2017

Thursday, 07 December 2017 09:36

0828 forbes cover 1990 madonna 825x1145

Revista prestigjioze Forbes ka publikuar listën vjetore të muzikantëve më të paguar të vitit 2017.

Diddy (Sean Combs) është në krye të listës, duke regjistruar shifrën më të lartë me 130 milionë dollarë, falë marrëveshjes që ka arritur me Ciroc vodka, shitjes së një të tretës së Sean John për 70 milionë dollarë dhe një turneu muzikor ‘Bad Boy Family Reunion.’

 


Pas tij vjen Beyonce, e cila regjistron një shifër prej 105 milionë dollarësh fitim, falë ‘World Tour’, që u mbyll në fund të 2016-ës. I gjithë turneu i artistes grumbulloi më shumë se 250 milionë dollarë.

 


The Weeknd dhe grupi britanik Coldplay renditen në top 5shen, me fitime 94 milionë dollarë dhe 84 milionë dollarë.

 


Hyrja më e re në listën e Top 10 është Justin Bieber, i cili ka pasur një vit të suksesshëm në karrierën e tij, edhe falë 105 live show-ve që u zhvilluan gjatë kohës që përgatitej lista e Forbes.

 


Ja edhe lista me 10 këngëtarët më të paguar për vitin 2017:

 


1) Diddy (130 milionë $)


2) Beyonce (105 milionë $)


3) Drake (94 milionë $)


4) Weeknd (92 milionë $)


5) Coldplay (88 milionë $)


6) Guns N ‘Roses (84 milionë $)


7) Justin Bieber (83.5 milionë $)


8) Bruce Springsteen (75 milionë $)


9) Adele (69 milionë $)


10) Metallica (66.5 milionë $)

 

 

Leave a comment