Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       
 Listen on your:  android 2017 Android  iphone  iOS  

Kosova kërkon kualifikimin në grup me Portugalinë, Irlandën e Slloveninë

Thursday, 07 December 2017 10:02

auto shorti sp1512636765

Përfaqësuesja U-19 e Kosovës në futboll ka mësuar kundërshtaret për fazën e dytë kualifikuese për Kampionatin Evropian që në vitin 2018 mbahet në Finlandë.

Kosova ka kaluar me sukses fazën e parë dhe tash është pjesë e raundit elitë, nga ku vetëm skuadrat e para të grupeve kualifikohen në "Euro U-19 Finlandë".

 

Shorti i hedhur të mërkurën në Nyon të Zvicrës ka bërë që Kosova të jetë në Grupin 5 së bashku me Portugalinë, Irlandën dhe Slloveninë.

 

Ndeshjet e raundit elitë do të zhvillohen nga 21 deri më 27 mars të vitit të ardhshëm. Shteti ku do të mbahet turneu kualifikues nuk është caktuar ende.

 

 

Leave a comment