Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       
 Listen on your:  android 2017 Android  iphone  iOS  

Kosova nuk shkon në St. Petersburg me kushtet ruse

Thursday, 07 December 2017 10:05

auto judos sp1512633612

Sportistët e Kosovës vazhdojnë të përballen me telashe të natyrës politike. Sa herë që ngjarjet mbahen në vende që nuk e njohin shtetin e Kosovës ekziston mundësia që sportistët kosovarë të mos trajtohen të barabartë me sportistët e tjerë.

Këtë shpesh në të kaluarën e kanë provuar xhudistët, si sportistët më të mirë në vend. Dhe prapë para xhudistëve është vendosur një barrierë e natyrës politike.

 

Ndonëse ka konfirmuar pjesëmarrjen dhe ka rezervuar e paguar biletat, ekipi i Kosovës në xhudo nuk pritet të marrë pjesë në turneun e madh Masters, që më 16 e 17 dhjetor mbahet në St. Petersburg të Rusisë.

 

Në Masters paraqiten vetëm xhudistët më të ranguar në botë, ndërsa Kosova e ka të drejtën të garojë dhe po ashtu ka paraqitur për të garuar Nora Gjakovën në kategorinë deri 57 kilogramë dhe Distria Krasniqin në kategorinë deri 52 kilogramë. Organizatori rus këtë javë ka dalë me një kërkesë, që tashmë është e papranueshme për palën kosovare.

 

 

Leave a comment