Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       
 Listen on your:  android 2017 Android  iphone  iOS  

Trajneri i Shakhtarit mban premtimin e dhënë, vishet si “Zorro”

Thursday, 07 December 2017 11:24

99099384 hi043431513

Trajneri i Shakhtar Donetskut, Paulo Fonseca pas fitores ndaj Manchester Cityt në konferencën për media është paraqitur i veshur si “Zorro”.

Fonseca ka realizuar premtimin që kishte bërë nëse kampioni ukrainas siguronte kualifikimin në fazën e eliminimeve në Ligën e Kampionëve.

 


44 vjeçari mbajti fjalën dhe u vesh si “Zorro”, personazh i krijuar në vitin 1919 nga Johnston McCulley.

 


“Kjo është konferenca më qesharake e karrierës sime”, ka thënë Fonseca, i cili më pas foli për suksesin e arritur.

 


“Luajtëm lojë gati ideale, ishim të disiplinuar në mbrojtje dhe kishim sulm të efektshëm”, ka shtuar ai.

 


“Ishte e rëndësishme t’i mbyllnim disa zona për Manchester Cityn që dinë të jenë të rrezikshëm, këtë mendoj se e arritëm dhe nuk na kërcënuan siç bëjnë zakonisht. Është kënaqësi e madhe. Duhet të jenë krenarë gjithë ukrainasit për ekipin tonë".

 

 

 

Leave a comment