Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       
 Listen on your:  android 2017 Android  iphone  iOS  

Për 7 ditë rrudhat zhduken: Kremi shtëpiak nga 4 përbërës është bërë hit për femrat!

Tuesday, 09 January 2018 10:05

r 1515478659 6632765

Përparësia e kremit të këtillë është se përbërësit janë plotësisht natyralë dhe të sigurt dhe të përshtatshëm për të gjithë tipat e lëkurës.

Rrudhat janë dukuri e pashmangshme te secili person, ndërsa kremi i mëposhtëm largon rrudhat, zbut, tërheq dhe shtrëngon lëkurën tuaj.

 

Përbërësit:


▪ 1 lugë vaj bademi apo ulliri
▪ 1 të kuq të vezës
▪ 1 lugë mjaltë
▪ 2 lugë vazelinë

 

Përgatitja:


Zbuteni vazelinën me ndihmën e avullit të ujit. Ky proces do të zgjasë disa minuta. Pastaj në të shtoni përbërësit e tjerë.

 

Të gjitha përzieni mirë derisa të bëhet masë homogjene dhe kremi juaj është gati!

 

Mund ta ruani në kuti të ndonjë kremi të vjetër.

 

Lyeni lëkurën lehtë duke i bërë masazh. Pas 30 minutave mund ta hiqni kremin me faculetë të njomur.

 

Vërejtje: Nevojitet më shumë se një orë që kremi të absorbohet në lëkurë, andaj lyeni fytyrën së paku dy orë para se të shkoni në gjumë.

 

Ruajeni kremin në frigorifer.

 

Leave a comment