Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       
 Listen on your:  android 2017 Android  iphone  iOS  

Zyrtare: Barça transferon Yerry Minan

Thursday, 11 January 2018 10:51

auto 657372721515663579

Barcelona dhe Palmeiras kanë arritur marrëveshje për transferimin e mbrojtësit Yerry Mina.

Blerja e mbrojtësit 23-vjeçar Barçës i ka kushtuar 11.8 milionë euro dhe ka një klauzolë lirimi prej 100 milionë eurove.

 

Yerry Minas i është dhënë leja nga Palmeiras që të udhëtojë në Barcelonë për të kompletuar kalimin te klubi spanjoll.

 

23-vjeçari vjen si zëvendësim për Javier Mascheranon, i cili pritet të largohet nga klubi gjatë muajit janar.

 

Mina nënshkroi kontratë pesëvjeçare dhe është transferimi i dytë i Barçës gjatë janarit, pas Philippe Coutinhos.

 

 

Leave a comment