Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       
 Listen on your:  android 2017 Android  iphone  iOS  

Diddy i ofron kontratë 1 milion dollarëshe vogëlushit nga fotoja e H&M

Friday, 12 January 2018 10:00

prc 65108265

Një fotografi reklamuese e brendit të njohur H&M, ku një fëmijë me ngjyrë mbante veshur një bluzë ku shkruante “Majmuni më i mirë në xhungël”, u bë ngjarja më e komentuar në botë.

Kompania u akuzua për racizëm, ndërkohë që thuajse të gjitha fytyrat e Holliwoodit kanë reaguar të revoltuar.

 

E një nga reperët më të njohur, P Diddy i ka ofruar një kontratë modelingu 1 milionë dollarëshe vogëlushit nga kjo fotografi.

 

Reperi gjithashtu ka publikuar një fotografi të vogëlushit me kurorë në kokë dhe me mbishkrim “Mbreti më i mirë i kësaj bote”.

 

Kompania hoqi reklamën nga website pasi qindra përdorues të rrjeteve sociale e akuzuan për racizëm.

 

Capture 2

 

 

Leave a comment