Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       
 Listen on your:  android 2017 Android  iphone  iOS  

Pritjes së gjatë i vjen fundi, rikthehet Liga e Kampionëve

Tuesday, 13 February 2018 10:29

826692568-jpg-0_1518513509-7236448.gif

Pritjes së gjatë i ka ardhur fundi, Liga e Kampionëve rikthehet sonte me dy super ndeshje në 1/8 e finales të kësaj gare.

Manchester City do të luajë në udhëtim ndaj Baselit, ndërsa Juventusi do të jetë nikoqir i Tottenhamit në formë.

 

Të dy ballafaqimet do të luhen nga ora 20:45.

 

Juventus do të jetë pa një numër lojtarësh kyçë për këtë përballje, me Paulo Dybalan, Juan Cuadradon, Blaise Matuidi dhe Stephan Lichtsteinerin të lënduar.

 

Ndërsa, Tottenhamit do t’i mungojnë Toby Alderweireldi dhe Kyle Walker-Petersi.

 

Formacioni i mundshëm i Juventusit: Buffon; Rugani, Chiellini, Benatia, Sandro; Marchisio, Pjanic, Khedira; Bernardeschi, Higuain, Mandzukic.

 

Formacioni i mundshëm i Tottenhamit: Lloris; Trippier, Vertonghen, Sanchez, Davies; Dembele, Dier, Eriksen, Alli, Son; Kane.

 

Leave a comment