Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       
 Listen on your:  android 2017 Android  iphone  iOS  

Dieta me ujë xhenxhefili

Saturday, 10 March 2018 10:23

513229875

A e keni ditur që me kombinimin e thjeshtë të xhenxhefilit dhe ujit përftoni pijen me të cilën mund të eliminoni lehtë peshën e tepërt trupore.

Gjëja e parë që e bëni në mëngjes është që të vendosni një tenxhere të madhe me ujë mbi shporet , me zierjen e ujit rreth 20 minuta dhe me hedhjen e copëzave të xhenxhefilit në të.

 

Uji i përftuar i xhenxhefilit ruhet në termos të mëdhenj dhe pihet gjatë tërë ditës (së paku një litër në ditë).

 

Përgatitja e ujit të xhenxhefilit: 1,5 litra ujë vloni dhe i lini të vazhdojë të vlojnë në zjarr të lehtë 20 minuta. Në fund i shtoni rrënjën e grirë të xhenxhefilit, në gjatësi rreth 4 deri 5 cm.

 

Mbusheni termosin me ujë bashkë me xhenxhefilin. Përgatiteni dhe pini çdo ditë ujin e xhenxhefilit gjatë gjashtë muajve.

 

Merreni me vete kudo që të shkoni: në punë, në piknik, në treg, në udhëtime, mbajeni afër kompjuterit apo televizorit.

 

Pini pijen e ngrohtë gjatë tërë ditës.

 

Edhe një këshillë e thjeshtë dhe praktike për linjë të mirë trupore – le të kalojnë së paku tri orë midis racioneve, por gjithashtu edhe midis racionit të fundit në mbrëmje dhe derisa shkoni të flini gjumë.

 

Leave a comment