Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       
 Listen on your:  android 2017 Android  iphone  iOS  

Dy lugë vaj ulliri zbutin dhimbjet e artritit

Monday, 12 March 2018 10:29

l huile d olive italienne importee en majorite de l etranger 0

Sëmundja e artritit prek dhjetë milionë njerëz në Britani të Madhe dhe simptomat përfshijnë inflamacionin dhe lëvizjet e kufizuara për shkak të dhimbjeve në nyja.

Artriti është një gjendje e zakonshme, e cila prek njerëzit e të gjitha moshave, sipas NHS-së.

 

Simptomat përfshijnë dhimbje në nyja, inflamacion dhe të nxehtë rreth zonave që janë prekur nga sëmundja.

 

Aktualisht nuk ka kurë kundër artritit, por zgjedhja e një diete të caktuar mund të ngadalësojë progresin e sëmundjes.

 

Pacientët mund të përfitojnë nga përdorimi i vajit të ullirit në dietën e tyre, apo më saktësisht dy lugë në ditë, sipas fondit Arthritis.

 

Peshqit, frutat, perimet, fasulet po ashtu duhet të konsumohen nga ana e pacientëve të prekur me artirit.

 

Ushtrimet e rregullt mund të ndihmojnë në lëvizjen e pacientëve, thotë NHS.

 

Ato po ashtu përmirësojnë muskujt dhe energjinë e pacientëve.

 

 

Leave a comment