Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       
 Listen on your:  android 2017 Android  iphone  iOS  

Si t'i lehtësoni spazmat e qafës?

Tuesday, 13 March 2018 10:45

spondilozat

Një spazmë e qafës ndodh kur muskujt në qafën e një personi kontraktojnë padashur. Spazma e qafës mund të jetë shumë e dhimbshme dhe mund të shkaktojë dhimbje koke ose marramendje.

Për fat të mirë,spazmat e qafës mund të trajtohen me stërvitje dhe metoda tjera në kushte shtëpie.

 

Çfarë i shkakton spazmat e qafës?

 

Trajtimet mjekësore të mëposhtme mund të ndihmojnë në zbutjen e dhimbjeve të qafës:

 

ilaçet anti-inflamatore
ilaçet për lehtësim dhimbje
relaksues të muskujve
injeksione steroide ose anestezike (vetëm nëse trajtimet e tjera kanë rezultuar të paefektshme)
Mjeku gjithashtu mund të rekomandojë terapi fizike.

 

 

Leave a comment