Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       
 Listen on your:  android 2017 Android  iphone  iOS  

Maldini: Napoli duhet të besojë në Scudetto, Milani mund ta kapë vendin e katërt

Tuesday, 13 March 2018 15:54

nnn

Paolo Maldini beson se Milani është mbase më i miri në mesin e atyre që luftojnë për vend të katërt në Serie A, si dhe i ka bërë thirrje Napolit të mos dorëzohet në luftë për titull.

Legjenda e Milanit ka folur për Sky Sports në lidhje me Serie pas një ceremoni ku atij iu dedikua një pllakë në Walk of Fame.

 

“Pas një fillimi të vështirë, Milani mbase është më i miri në mesin e klubeve që e ndjekin vendin e katërt”, ka thënë Maldini.

 

“Prandaj mendoj se është e drejtë për ta të mendojnë se mund të futen në Ligë të Kampionëve sepse rezultatet e caktuara vijnë vetëm duke besuar. Kjo do të thotë se duhet të luftosh deri në fund për çdo mundësi”, ka shtuar ai.

 

Ai thotë se e njëjta vlen edhe për titullin në Serie A.

 

Leave a comment