Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       
 Listen on your:  android 2017 Android  iphone  iOS  

Kujdes nga shampot që shkaktojnë kancer

Tuesday, 10 April 2018 10:28

devushka moet volosy
Një studim mbi sapunët dhe shampot zbuloi se 98 prej produkteve të përfshira përmbanin një kancerogjen potencial të quajtur cocamide diethanolamine (cocamide DEA).

Disa nga artikujt me vlere të lartë në këtë përbërës janë shampo të prodhuara nga Palmolive, Colgate, Paul Mitchell dhe shumë të tjerë.

 

Shumica e njerëzve besojnë se produktet e shitura në dyqane të mëdha janë testuar për siguri, por konsumatorët duhet të dinë se ato mund të preken nga kimikatet që shkaktojnë kancer çdo herë që bëjnë dush.

 

Për të shmangur këto lloj çështjesh dhe për të zvogëluar rrezikun e mundshëm për shkak të përbërësve të dëmshëm në produktet që bleni, është më mirë që të bëni vet shampon tuaj. Ja se si duhet ta përgatisim atë:

 

2/3 filxhani sapun të lëngshëm Castile (sapuni natural pa aroma)

Dy lugë çaji vaj bajame ose ulliri

10-15 pika të një vaji esencial

1/2 filxhan qumësht kokosi

 

Duhet të përzieni të gjithë përbërësit në një shishe, dhe shampoja juaj naturale dhe pa toksina është gati.

 

Mos harroni të tundni shishen para se të përdorni shampon. Përdoreni rregullisht dhe flokët tuaj do të jenë jashtëzakonisht të shëndetshëm, të shndritshëm dhe të mrekullueshëm!

 

 

Leave a comment