Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       
 Listen on your:  android 2017 Android  iphone  iOS  

Vetitë kuruese të karrotës

Thursday, 12 April 2018 10:31

jugos de zanahorias 1024x576

Karrota hap oreksin dhe rrit sekretimin e lëngjeve gastrike. Është një terapi mjaft e mirë kundër kollitjeve, irritimeve të zorrëve dhe ulçerave të stomakut.


Aftësitë diuretike të karrotës e mbrojnë fshikëzën e urinës nga infeksionet.


Karrota ka aftësi dizintoksikuese, të cilat ndihmojnë ata persona që vuajnë nga aknet në fytyrë dhe ekzamat.


Një gotë lëng karrotash gjysmë ore para mëngjesit, ndihmon organizmin e fëmijëve që vuajnë nga parazitët e zorrëve.


1-2 karrota në ditë ulin kolesterolin e gjakut në 10%, duke ndihmuar në mbrojtjen e organizmit nga tensioni dhe sëmundjet kardivaskulare.
Karrota ka edhe një tjetër të mirë pasi i fal shëndet dhe gjallëri lëkurës. /radiovalarinore/

 

 

Leave a comment