Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       
 Listen on your:  android 2017 Android  iphone  iOS  

Rusia bllokon aplikacionin Telegram

Saturday, 14 April 2018 11:43

1054968044

Aplikacioni Telegram, njëra ndër format kryesore të komunikimit në Rusi është bllokuar dje më urdhër të një gjykate ruse.


Stafi i Telegram kishte refuzuar një javë më parë t’i jepte qasje autoriteteve ruse në mesazhet private të shkëmbyera përmes këtij aplikacioni, prandaj edhe është përballuar me një problem të tillë.


Themeluesi i Telegram Pavel Durov tha se do të integrojë sisteme VPN që anashkalojnë bllokimin por nuk siguroi 100% akses pa një rrjet të tillë.


Mëse 200 milionë përdorues në mbarë botën komunikojnë përmes Telegram dhe aplikacioni mjaft i pëlqyer për enkriptimin që ofron.


I renditur si aplikacioni i nëntë më popullor në botë i komunikimit, Telegram përdoret gjerësisht në ishte vendet e Bashkimit Sovjetik dhe në Lindjen e Mesme.

 

 

Leave a comment