Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       
 Listen on your:  android 2017 Android  iphone  iOS  

Uber paraqet konceptin e ri për taksi ajrore (Video)

Thursday, 10 May 2018 10:38

webimage E3A342CD F2E9 4343 8564B719DF81EA1F.0

Shërbimi me makinë tregon një koncept të ri për “makinën fluturuese”, e cila duket si një përzierje e avionëve dhe makinave.


Uber ka treguar një koncept të ri për taksi ajrore të saj në konferencën Elevate në Los Anxhelos.


Nëse Uber mund të përmbushë orarin e saj, ai duhet të jetë gati për prodhim serik deri në vitin 2023.


Përveç Uber shumë kompani të tjera punojnë në taksi ajrore.


Këto përfshijnë Airbus , prototipi i të cilit ka përfunduar tashmë fluturimin e saj të parë.

 

 

Leave a comment