Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       
 Listen on your:  android 2017 Android  iphone  iOS  

Salah flet për bisedën me Mourinhon (Foto)

Monday, 14 May 2018 12:50
CHELSEA
Ylli i Liverpoolit, Mohamed Salah tregoi që ish-menaxheri i tij, Jose Mourinho, e vlerësoi atë në takimin e fundit që kishin gjatë këtij sezoni.
 
Mourinho, tani në krye të Manchester United, kishte vetëm fjalë pozitive për të thënë për lojtarin e tij të mëparshëm, i cili nuk i la përshtypje sa ishte në Chelsea. 
 
 
Salah për ‘Egypt Today’ tha: “E falënderoj atë. Unë vetëm e përshëndeta dhe ai më tha se ishte i lumtur për mua.”
 
 
Siç raportohet nga ‘Goal’, Mourinho në korrik të 2015-tës, tha se Salah është një lojtar i mirë, por nuk i përket skuadrës së tij.
 
 
Për Salah kjo sezon ka qenë e jashtëzakonshme , është shpallur si golashënuesi më i mirë në Premier League me 32 gola në klubin e Liverpoolit. 
 
 
Pritet që 25-vjeçari, Salah, të ketë një ndikim të madh në Egjipt për Kupën Botërore, që do të mbahet në këtë verë.
 
Mohamed Salah
 

Leave a comment