Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       
 Listen on your:  android 2017 Android  iphone  iOS  

Manchester City mbanë paradën e fitores së Premier Leagues (Foto)

Tuesday, 15 May 2018 12:35

4C3B59AC00000578 5727763 image a 64 1526320177301
Fitorja e titullit të kampionit në Premier League, i bëri lojtarët e Manchester Cityt të parakalojnë nëpër qytet, të hënën më 14 maj. Mbështetësit e klubit dolën për të festuar fitoren së bashku me ta.

Mijëra njerëz të të gjitha moshave, festonin për sezonin e pabesueshëm të klubit futbollistik.

 

Presideni i klubit, Pepe Guardiola, paralajmëroi se City do të kthehet edhe më i fortë në sezonin e ardhshëm. Ai tha se do të fitojnë më shumë trofe pas kësaj të Premier Leagues dhe Kupës së Carabao.

 

“Faleminderit të gjithëve që keni ardhur. Kemi kënaqësinë të ndajmë këtë fitore së bashku me ju. Sezoni i ardhshëm do të jetë edhe më i mirë se ky sezon.”, u shpreh Guardiola gjatë fesimit në qytet.

 

Ky është trofeu i dytë i fituar nga Manchester City me Pepe Guardiolen në krye të klubit.

 

4C3B616F00000578 5727763 image a 74 1526320706945

4C3B5D5500000578 5727763 image a 66 1526320327639

 

Leave a comment