Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       
 Listen on your:  android 2017 Android  iphone  iOS  

Guardiola shpallet menaxher i vitit në Premier Ligë

Wednesday, 16 May 2018 12:45

Pep guardiola applause

Pep Guardiola i Manchester Cityt është shpallur Menaxher i vitit në Premier Ligë.


Spanjolli sivjet theu çdo rekord, duke bërë Cityn ekipin e parë në Premier Ligë që siguron 100 pikë brenda një sezoni.


City përfundoi sezonin me 19 pikë para Manchester Unitedit në vendin e dytë dhe theu rekordin për më së shumti fitore dhe gola të shënuar në Premier Ligë brenda këtij sezoni.


“Të gjithë menaxherët e meritojnë këtë. Patën një sezon të mrekullueshëm. Është dashur të zgjidhet një, isha unë”, ka thënë Guardiola.

 

 

Leave a comment