Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       
 Listen on your:  android 2017 Android  iphone  iOS  

Arrat ulin rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Thursday, 07 June 2018 16:53

heart health walnuts

Deri vonë është menduar se arrat janë të mira për konsumim vetëm për shëndetin mendor. Por, së fundmi hulumtimet tregojnë se ngënia e një grushti me arra çdo ditë, mbron nga sëmundjet e zemrës.

Vaji me të cilin është i pasur ky frut i thatë ndihmon në uljen e kolesterolit dhe elasticitetin e enëve të gjakut.

 

“Vetëm duke konsumuar një grusht arra ose vaj arre për katër ditë në një javë ju reduktoni ndjeshëm rrezikun e sëmundjeve të zemrës” shpjegon Dr. Penny Kris.

Heart attack walnuts 620812

Leave a comment