Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       
 Listen on your:  android 2017 Android  iphone  iOS  

Vdes Kryetari i FFK-së Fadil Vokrri

Saturday, 09 June 2018 12:37

531278006 780x439

Ne mëngjesin e sotëm, ka vdekur Fadil Vokrri, legjenda e futbollit Kosovar, pasi ka pasur një komplikim në shëndetin e tij dhe është dërguar me urgjencë në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës.

Sipas zëdhënëses së QKUK-së, Mirlinda Qyqalla "Pacienti ka ardhur pa shenja jete rreth orës 10:30. Përkundër të gjitha përpjekjeve tona, nuk kemi arritur ta kthejmë në jetë"

 

Federata e Futbollit të Kosovës mbeti pa udhëheqësin e saj, ndërsa Kosova humbi njërin nga futbollistët më të mëdhenj në histori.

 

 

Kontributi i Vokrrit do të mbahet mend shumë gjatë për angazhimin e tij maksimal dhe gjithë përfshirës në drejtim të ngritjes dhe përfaqësimit ndërkombëtar të Kosovës dhe futbollit të saj, në Evropë dhe në botë.

Leave a comment