Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       
 Listen on your:  android 2017 Android  iphone  iOS  

Sot do të mbahet ndeshja Angli-Suedi

Saturday, 07 July 2018 14:26

960x0
Suedia dhe Anglia do të takohen sot që do të përballen në fazën e çerek finalisteve të Botërorit.

Ndeshja do të mbahet në "Samara Arena, Suedia ndodhet në çerekfinalen e katërt të historisë së saj në Botëror dhe të parën që prej vitit 1994, për këtë ndeshje ekspertët e futbollit kanë përgatitur formacionet e tyre.

 

Suedia vjen me skemën 4-4-2 ku sulmin do ta ketë dyshja Toivonen, Berg, ndërsa formacioni i mundëshëm i Suedisë mund të jetë: lsen, Krafth, Lindelof, Granqvist, Augustinsson, Claesson Larsson, Ekdal, Forsberg, Toivonen, Berg.


Thuajse të njëjtë skemë do ta përdorin e Anglezët 3-5-2 me lojtarët: Walker, Pickford, Stones, Trippier, Maguire Loftus-Cheek, Henderson, Lingard, Rose, Sterling, Kane.

Leave a comment