Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    [email protected]       
 Listen on:  android 2017 Android  iphone  iOS  

Kjo është e vërteta rreth interesimit për Pogban

Monday, 01 October 2018 12:45

PaulPogba

Paul Pogba është përmendur se ka pasur kontakte me Barcelonën pas problemeve të tij me trajnerin Jose Mourinho.

Raportet në verë sugjeruan se United hodhi poshtë një ofertë nga gjigandët e La Liga dhe Bartomeu ka lënë të kuptohet se ai mund të ketë folur për një marrëveshje të mundshme.

 

Por shefi i Barcelonës tregon se mesfushori do të mbetet në Old Trafford. I pyetur për një ofertë të mundshme në janar, Bartomeu tha për Times:

 

“Kam lexuar këto thashetheme, jo vetëm Pogba, por shumë lojtarë të tjerë, shumica e skuadrave nuk duan të shesin lojtarët e tyre, por duan të rriten”.

 

“Kur dëgjon nga agjentët se një lojtar i caktuar është në treg dhe unë nuk po them se për këtë lojtar, por në përgjithësi, ndonjëherë do të thërras CEO-n dhe do të them ‘A është e vërtetë që doni ta shisni këtë lojtar?’. ata thonë “Asnjë mënyrë, jo për shitje” dhe kjo është fundi i saj”, ka thënë Bartomeu.